Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Historie chovatelské stanice Miraliss

Kronika naší chovatelské stanice se píše ještě před tím, než byla oficiálně založena. Zde jsou ta nejdůležitější data :)

rok 2012

7. září 2012 - to je datum, kdy jsem si domů přivezla Alinku (Aliss Labský vítr). Z rodinných důvodů původního majitele se Alinka vrátila do své domovské chovatelské stanice. Paní chovatelka Míša Skokanová jí začala hledat nový domov a bylo mi velkou ctí a potěšením, že Míša vybrala právě mě. Tímto začal můj život s flatíky :)

20. října 2012
 - naše první zkouška s Alčou - OVVR - Alinka pracovala báječně, dostaly jsme velkou pochvalu od pana rozhodčího. Zkouška složena za 229b/ nos 4

rok 2013

6. března 2013 - MVDr. Decker a rentgeny - skvělý výsledek - HD A/A, ED 0/0

27. dubna 2013 - první výstava :) s kamarádkou Ladou a její hnědou labradorkou Čokoládou jsme vyjely na naši první výstavu a hned na mezinárodní výstavu do Drážďan. Alča se zdála paní rozhodčí trošku "blahobytnější", než by si představovala, ale jinak se velmi líbila. Odjížděli jsme domů se známkou Výborná :)

18. května 2013 - s Alčou jsme absolvovaly svod, který je nezbytný pro uchovnění

17. června 2013 - Alinka je oficiálně chovná fenka s registračním číslem FCR/YH/050/13

3. srpna 2013 - první záchranářská zkouška ZZZ (zkouška záchranářské způsobilosti). Zkoušku jsme s Alčou složily ve známce "dobře" a tím se nám otevřela cesta k dalšímu postupu ve výcviku :) Jsem na tu moji holčičku velmi hrdá :)

rok 2014

Tento rok se nesl ve znamení jak zkoušek - celkem jsme složili 4 (ZZP1, ZZO, ZOP, ZPU1), tak výstav. Věnovaly jsme se výcviku a pomalu se poohlížely po budoucím otci našeho prvního vrhu. 

rok 2015

14. ledna 2015 - v tento den byla oficiálně zapsána naše chovatelská stanice

21. května 2015 - den po zatmění slunce se u nás narodila štěňátka! Celkem jsme přivítali na svět 5 pejsků (Aragon Athos, Armani, Aro, Arrow)  a 3 fenky (Arlette, Alegra, Atima). Tatínkem se stal importovaný mladý pes Torpedos The Best Of Dreams od majitelky Lenky Topolové. Všechna štěňátka našla svůj nový domov.

rok 2016

První velké závody s Alinkou - Intercup Humanity a Bohemia Cup RH-FL B. Společně jsme bojovaly a sbíraly cenné zkušenosti.

23. června 2016 - zpátky domů se nám vrátil pejsek Aragon (Aron). Rozhodnutí bylo jasné - zůstane doma.

14. srpna 2016 - cestou na letní výcvikový tábor na Spáleništi jsme s Aronem absolvovali RTG vyšetření u MVDr. Deckera s výsledkem HD A/A, ED 0/0. První krok k chovnosti :)

11. prosince 2016 - Aron absolvoval svod - další splněná podmínka chovnosti :)

rok 2017

Máme za sebou několik výstav a zkoušek s oběma psy (viz sekce výstavy/zkoušky v profilu každého pejska). Stále pracujeme a pilně trénujeme.

28. května 2017 - první záchranářská zkouška s Aronem - zkouška ZZZ složena ve známce "dobře". Jsem na něj hrdá :)

7. listopadu 2017 - v tento den jsem se vydali na Světovou výstavu psů do Lipska. Se záměrem si užít atmosféru takto velké výstavy nakonec výsledky předčily veškerá naše očekávání. Aron si ve velmi silné konkurenci vyběhal ve třídě otevřené
Excellent 1, VDH-certificate, Atima byla ohodnocena známkou Excellent (také třída otevřená). Neskutečný zážitek a naprosto fantastický úspěch našich pejsků :)

9. prosince 2017 - Aliss Labský vítr splnila všechny podmínky pro udělení Slovenského šampiona krásy :)

rok 2018

S Aronem a Alčou se věnujeme výcviku. S Aronem jsme se zúčastnili našich prvních závodů a to Pražské vody (ZVP1) kde jsme obsadili úžasné 2. místo :)

rok 2019

Začátek roku pro nás byl ve znamení velké ztráty, když za Duhový most odešla  Alinka. Byla to parťačka, kamarádka a nejúžasnější psí duše, jakou jsem kdy poznala. Vždycky zůstane v našich srdcích...

Tento rok se Aronovi dařilo - složil celkem 7 záchranářských zkoušek a zúčastnil se dalšího závodu ve vodních pracích.

18. února 2019 - Aragon Miraliss je chovný pes

10. srpna 2019 - Vodní pohár Nechranice - složena zkouška ZVP2

rok 2020 

I v tomto roce se Aronovi velmi dařilo :) naším největším úspěchem byla  kvalifikace na Mistrovství ČR záchranných psů. Bohužel díky opatřením kvůli pandemii Covid-19 se mistrovství nekonalo.

27. března 2020 se v chovatelské stanici Born In The Ore Mountains narodila štěňátka a mezi nimi i naše budoucí členka rodiny Angee :) maminkou je naše Atima Miraliss

27. června 2020 Pohár prezidenta (ZZP3) - 8. místo 

25. července 2020 Český pohár ZVP a fantastické 2. místo + splněna zkouška ZVP3 

5. září 2020 - s Aronem jsme se netradičně zúčastnili závodu Hard Dog Race Base v Opatově. Trať byla náročná, ale celý závod jsme si užili do posledního metru. Příští rok (pokud to situace dovolí) si ho určitě zopakujeme. Byla to prostě pecka.

13. září 2020 - Angee a její první výstava - Klubová výstava Pink show 2020 - tř. štěňat N2. Její bráška Alves si pod mým vedením vyběhal VN1, BOB BABY :)

rok 2021 

Únor - naše webové stránky dostávají novou podobu :)

2. dubna 2021 - dnes je to dva roky, co  Alinka odešla za Duhový most. Není den, kdy bych si na ni nevzpomněla. Byla moje parťačka, kamarádka, učitelka,... Stále na ni vzpomínáme.

3. dubna 2021 - dnes jsme s Angee a jejími dvěma brášky (Alves a Yogi) jeli na vyšetření dysplazie kyčelních a loketních kloubů. Všichni tři mají úžasný výsledek HD A/A, ED 0/0 ♥ (MVDr. Decker)

17. května 2021 - s Aronem jsme opět absolvovali kontrolní vyšetření na dědičné oční vady u MVDr. Beránka v Pardubicích. Výsledek vyšetření - PROSTÝ DOV. Mám obrovskou radost :)

srpen 2021 - naše první společná dovolená u moře - Chorvatsko se nám velmi líbilo 

18. září 2021 - s Aronem jsme se zúčastmili dalšího výběrového závodu na mistrovství SZBK ČR a to Memoriálu Petra Staňka Českého poháru ZZP 3. Obsadili jsme úžasné 7. místo a potvrdili postup na MČR  :)

3. října 2021 - Angee složila zkoušku OVVR s výsledkem PROSPĚLA, známka z nosu 4

15. - 17. října 2021 - splněná kvalifikace nám letos dovolila startovat na Mistrovství SZBK ČR, které se konalo na jižní moravě. Pro nás úplně první start na vrcholové soutěži (vloni jsme kvalifikaci splnili také, ale vzhledem ke koronavirové situaci se mistrovství nekonalo). Byla to pro nás úžasná zkušenost. Nakonec jsme obsadili skvělé 12. místo.